add 11 10

ProRankTracker başlangıç kılavuzu – Başlangıç olarak önerilir (Türkçe)

ProRankTracker’a hoş geldiniz! Sorunsuz bir başlangıç yapmanız ve aradığınız şeyi kolaylıkla bulabilmeniz için 10 adımlı hızlı bir kılavuz hazırladık

 1. Sol gezinme menüsü’ne bir göz atın. Bu menü şu bölümleri içermektedir:
  Sıralamalar – sıralama verilerinizi farklı şekillerde görüntüleyeceğiniz yer
  Raporlar – raporlar oluşturup onları yöneteceğiniz yer
  Yönetim – hesabınızın URL’leri, Grupları, Etiketleri, Kaydedilmiş Filtreleri ve Çöp Kutusunu yönetebileceğiniz yer.
  Takibe Ekle – takip etmek için URL’ler ve terimler ekleyebilirsiniz. İki yöntem mevcuttur – sihirbaz ve gelişmiş ekle.
  Araçlar – Sıralama keşif aracını kullanarak sitelerinizin zaten sıralanmış olduğu terimleri keşfedebilir ve anahtar kelime önerileri alabilirsiniz. Planınızın API erişimi bulunuyorsa, burada API belgelerini de bulabilirsiniz.
 1. Şimdi takip etmek için ilk URL’leriniz ve terimlerinizi ekleyerek işe başlayalım. Sol menüde Sihirbaz Ekle (Takibe Ekle bölümünde) ögesine tıklayın.Çeşitli seçenekler mevcuttur, ama işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenmeniz için şimdilik temel özelliklere bakacağız.

  Takip edilecek Yeni bir URL ekleyin, aşağıdaki anahtar kelimeleri ekleyin ve İleri’ye tıklayın.
  URL’leri gruplamak için Gruplar bölümünü ve Terimleri (anahtar kelimeleri) gruplamak için Etiketleri kullanabilirsiniz. Kullanıcılar bunları daha sonra görüntülemeler ve raporları filtrelemek için kullanabilirler. Bunu şimdi ekleyebilir veya daha sonra bu seçeneklere geri dönebilirsiniz.

  İkinci adımda Masaüstü, Android veya iPhone sonuçlarını takip edebilir ve arama motoruna karar verebilirsiniz. Bir veya daha fazla seçeneği seçebilirsiniz. Lütfen her kombinasyonun farklı bir terim olarak sayılacağını ve görüntüleneceğini unutmayın.
  Aşağıda yerel arama motoru, bir konum ve bir dil seçin.
  Kaydet ögesine tıklayın.

  PRT verilerinizi kontrol ederken biz de bu aracın diğer alanlarına bir göz atalım.

screenshot

 1. PRT ayarları: Sağ üst köşedeki ayarlar simgesine ve sonra da – PRT Ayarları’na tıklayın.
  “Genel” adlı bölümde, listeden saat diliminizi seçin.
  İsterseniz, sağda ekran görünümünü beyaz moddan gece moduna geçirebilirsiniz. İsterseniz, arayüz ve rapor dilini de değiştirebilirsiniz.
  Görünüm modları ve dili, sağ üstteki ayarlar simgesinin altından anında değiştirebileceğinizi de unutmayın.“Raporlar” bölümünde bulunan Grafik Ölçeği de şimdi güncellemek isteyeceğiniz bir şeydir. Site genelindeki grafikleri nasıl göreceğinizi belirler – Lineer (tüm sıralamalar için aynı ağırlık) veya Logaritmik (Üst sıralara daha fazla ağırlık verilir).

  Bir logonuz varsa, “Beyaz Etiket” bölümünün altındaki Özel logo bölümüne yükleyebilir, böylece raporlarınızı kendi logonuzu eklemeye başlayabilirsiniz.

screenshot

screenshot

screenshot

 1. Sağ üst köşedeki ayarlar simgesinin sağında, içinde hesap ve faturalandırma seçenekleri bulunan hesap (kullanıcı) simgesi’ni göreceksiniz.
  Soru işareti simgesi’nde, aklınıza gelebilecek herhangi bir sorun veya soruyla ilgili olarak size yardımcı olacak tüm yardım seçeneklerini bulacaksınız. Burada, talep ve sohbet desteği, birebir eğitim için bir bağlantı, kapsamlı bir SSS bilgi merkezi, Eğitimler ve video eğitimleri bulacaksınız.

screenshot

screenshot

 1. Şimdi URL Görünümü’ne geri dönelim ve takip etmek için eklediğimiz URL’nin sıralamalarla güncellenip güncellenmediğine bakalım. Sol menüde, Sıralamalar altında URL Görünümü’ne tıklayın.
  URL Görünümü, aracınızın “ana” sayfasıdır. Tüm terim sıralamalarınızı URL’ye göre görüntüler.
  Üstte Filtre’ye tıklarsanız, sayfa üzerinde görüntülenen verileri filtreleyebilirsiniz.
  Bunun sağında, İndir’e tıklarsanız, bu sayfadan anında gördüğünüz verileri içeren bir genel bakış raporu oluşturabilirsiniz. Bu raporları daha sonra Raporlara Genel Bakış altındaki Rapor Merkezi’nde bulabilirsiniz.
  Filtre ve indir bölümünün altında istatistikler kutusunu göreceksiniz.
  İstatistikler kutusunda, sıralamalarınızda 24 saatlik/7 günlük/30 günlük değişiklikleri ve güncel olarak farklı sıralama aralıklarında kaç terimin sıralandığını göreceksiniz (#1,#2-3,#4-10, #11-20,#21-100,#100+).

screenshot

 1. Ve takip edilen her URL için birer kutu bulunur. Bu kutunun içinde, her terim için sıralamaları ve diğer verileri göreceksiniz. Varsayılan olarak sadece dört terim önizlemede görüntülenir. Tabloyu genişletmek ve tüm terimleri görmek için her tablonun sağ alt köşesine tıklayarak tümünü göster seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  Terimlerin solundaki onay kutularını işaretlerseniz, tablonun sol alt kısmında seçilen terimlere uygulayabileceğiniz birkaç eylemi içeren beş simge görüntülenir.Göreceğiniz varsayılan sütunlar şunlardır: Tip, Terim, Eklenmiş URL (arama motorunda göründüğü gibi), Terim Kombinasyonu (yerel ve mobil ayarları içerir), Sıra (geçerli sıralama), Gün (dünün sıralaması), Hafta (bir hafta önceki haftanın sıralaması), Ay (önceki ayın sıralaması), Arama Hacmi Y (Yerel arama hacmi) ve Trend (30 günlük ilerleme tablosu).

  Bu sütunlar varsayılan olarak görüntülenir. Görüntüleyebileceğiniz sütunlar bunlarla sınırlı değildir ve sütunların sırasını da değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için yukarıdaki “Sütunlar ve Sınıflandırma” butonuna tıklayın.

  Sıralama sütunu altında, sıralamaların güncellenmiş olduğunu göreceksiniz. Güncellenmemişse, sayfayı birkaç dakika içinde yenilemeyi deneyin.
  Sıralamalar sütunun geri kalanı (Gün, Hafta, Ay) zaman içinde oluşturulur.

screenshot

 1. İstatistiklerin altındaki ve URL kutularının üstündeki bölümde şunlar yer alır:
  Toplu İşlemler: önce onay kutularını seçip sonra işlemi uygulayarak URL’ler ve terimler üzerinde gerçekleştirebileceğiniz çeşitli eylemler.

  Sütunlar ve Sıralama
  : butona tıklayın; bu pencerede  –sayfadaki URL kutularının sırasını değiştirebilir (URL’leri sırala), terimlerin iç tablolardaki sırasını değiştirebilir (Terimleri sırala), sayfada görüntülenecek sütunları seçebilir/seçimi kaldırabilir ve sütun kutularını sürükleyip bırakarak sütunların sırasını değiştirebilirsiniz.Burada bulunan bir sütun kutusuna tıkladığınızda bir sayı görürsünüz. Sıralama soldan sağa 1 ve 19 arasındadır ve en fazla 12 sütun seçilebilir.

  Varsayılan sütunlara ilaveten, burada etkinleştirebileceğiniz daha fazla sütun bulacaksınız:
  Başlık (arama motorunda göründüğü şekliyle başlık), Referans (ilk izlenen sıralama), Üst (izlenen en yüksek sıralama), Dil, Konum, Motor, Cihaz, Hacim G (Global arama hacmi) ve Etiketler.

  Bu bölümün sağında, sayfa başına görüntülenen terim sayısını değiştirebilir ve tümünü gösterebilir veya tüm sayfada önizleme yapabilirsiniz (tüm URL kutuları).

screenshot

screenshot

 1. Küçük Trend grafiklerine tıklamak, size terimin sıralama ilerlemesini (Sıralama Geçmişi Grafiği) gösterecek bir pencere açar. Bu pencere üzerinde görmek istediğiniz tarih aralığını da kolaylıkla değiştirebilirsiniz.
  Daha detaylı bir günlük ilerleme görünümü için sol menüde Sıralamalar altında yer alan Günlük Görünüm’e tıklayın.

screenshot

 1. Sol üst köşede, bir göz simgesi (hızlı görünüm) ve bir genel arama göreceksiniz.
  Göz simgesine tıklamak, URL görünümündeki URL’lere, Gruplara, Etiketlere ve Kayıtlı filtrelere, Terimler görünümünde Terimlere hızlı bir şekilde erişmenizi ve Raporları görüntülemenizi sağlar.
  Genel arama, yazmaya başlamanıza izin verir ve ilk üç harften sonra URL’ler, Gruplar, Etiketler, Kaydedilmiş Filtreler, Terimler ve Raporları görüntülemek için hızlı sonuçlar sunar.

screenshot

 1. Ele alınması gereken önemli sayfaların sonuncusu ise sol menüdeki URL’leri Yönet’tir.
  Burada, takip edilen tüm URL’lerinizin bir listesini, her birinin ne zaman eklendiğini, kaç terimi olduğunu (aktif/çöp kutusunda) ve dahil olduğu Grupları göreceksiniz. Ayrıca, her bir URL Satırının üzerine geldiğinizde, URL görünümü, Günlük görünüm, Tam SERP’ler, Sıralama Keşfi ve zaten bu URL ile filtrelenmiş Anahtar Kelime Önerileri gibi çeşitli araçlara ve raporlara hızlı erişim sağlayacaksınız.
  URL’yi Düzenle, Yeni terimler ekle ve URL’yi Sil seçeneklerini en sağda bulacaksınız.

screenshot

ProRankTracker Yolculuğunuzun Keyfini Çıkarın! PRT’nin işletmeniz için kısa sürede nasıl önemli hale geleceğini göreceğinizi umuyoruz.

 

ÜCRETSİZ Başla – tr.proranktracker.com